Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb…Tammsaare
Septembrikuu viimane pühapäev tervitas meid piiritu sinitaeva, nahka tooniva hilissuvise päikese ja Kodru rabas lookleva laudteega, mis on andnud Tammsaarele inspiratsiooni „Tõe ja õiguse“ tarvis. Lühidalt sõnadesse seatuna – meie viies matk kodumaa kaunis looduses ja seda sel korral Kesk-Eestis, Järvamaal Järva-Madisel.
Tammsaare radadel
Tee Kodru rabasse saab alguse paarsada meetrit Anton Hansen Tammsaare majamuuseumist. Tuleb vaid sammuda mööda kruusateed majamuuseumi mäeseljalt alla metsatihniku suunas. Muide, metsatihnik ei lase sugugi paista, et see võiks endas peita selliseid maalilisi vaateid, mille tunnistajaks saime olla. Kõik need elemendid, õhk, vesi, maa – need on siin rabas olemas ja panevad ikka päikese ja sügise kooslusest tulevast värvimängust ahhetama küll. Saime kuulda matkajuhilt Tamssaare pajatuste kõrval ka üht humoorikat seika, mil raba tutvustati Jaapani turistidele, kes ei väsinud imestamast, kes küll sellist bonsai parki hooldab ???? No vot, kes pole Kodru rabas käinud, siis tasub see pärl kindlasti üles otsida ja see rada läbi teha.
Sel korral oli matk oluliselt kergem läbida kui Karulas, sest looklesime rabas tasasel maapinnal mööda seda läbivat laudteed, mis on selline 5 kilomeetri pikkune suuremaid pingutusi mitte nõudev mõnus teekond. Kui Tammsaare majamuuseumi juurest alustada, jõuad Järva-Madise kirikuni. Kiriku platsil pöörasime ninad päikese poole ja võtsime kosutust Wanderlusti matkajuhtide termostest. Taaskord saime imemaitsvat kodust piparmündi ja nõmm-liivateed.
Ornitoloogias ja zooloogias on Võlumaa nõrk
Järva-Madise kiriku juures jagunesid kogunenud ilusõbrad meeskondadesse ja seadsid oma tarkuse sagedused viktoriini lainele. Saime Kodru raba lummuses olla kahel korral, sest liikusime tuldud teed tagasi matka alguspunkti Tammsaare majamuuseumi juures. Sel korral oli Wanderlusti meeskond meile ikka parajad pähklid puremiseks kokku pannud. Vangutasime kenasti pead ja pidime alla vanduma kõikvõimalikes lindudega seonduvates küsimustes ja ei teadnud ka meekarust muhvigi. Aga nagu ikka saime jällegi silmaringi harida. Näiteks, kuidas sa vastaksid sellisele küsimusele?
Carl Linne 1758 a loodud eluslooduse süsteemi järgi elab Eestis 2 karuliiki: Ursus arctos ehk pruunkaru ja Ursus meles ehk „meekaru“. 1762. aastal tehti parandus ja meekaru tõsteti teise sugukonda ning ta sai ka uue teadusliku nimetuse. Kes oli Linne järgi „meekaru“? Oli see metsnugis, ahm, mäger või kaeluskaru? Jäta oma mõte meile uudise lõppu kommentaarina 🙂
Meenutuseks: matk Parmasse on põnev võistluslik loodusmäng ilusalongidele, nende klientidele ja sõpradele. Matka eesmärk on avastada Eestit, nautida meie loodust ja veeta üks tervislik pühapäev Davinesi perega ning koguda üheskoos 2496 kilomeetrit. Vahemaa, mis on Davines Tallinna kontori ja Itaalias Parmas asuva Davinesi iluküla vahel. Matka käigus oleme saanud käia seal, kuhu varem pole jõudnud, oleme õppinud tundma erinevaid taimi ja saanud mõnusas kambavaimus omale uutlaadi vürtsi.
Matkast saab veel pilte leida sotsiaalmeedias hashtagidega #matkParmasse #walktoParma
- Kes soovib Võlumaaga liituda, andke meile teada info@volumaa.ee Oktoobri viimasel pühapäeval lähme Pärnumaale räätsamatkale
meekarust sai mäger????päris veider
eksole :) selle vastusega me panime kaugelt mööda :)